pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1989

Pawłowice: w gminnych przedszkolach są jeszcze miejsca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach" podaj

Tworzenie dodatkowych przestrzeni dla przedszkolnych grup spowodowało, że w tegorocznym naborze gmina zaoferowała 700 miejsc dla dzieci rodziców, którzy chcieliby skorzystać z wychowania i opieki przedszkolnej.

Przedszkole Pawłowice
fot. UG Pawłowice


W ostatnich latach, w ramach inwestycji prowadzonych przez gminę, sukcesywnie rozbudowywano i modernizowano przedszkola: "W Modrzewiowym Ogrodzie" w Osiedlu Pawłowice, Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach i przedszkole w Warszowicach.

Wprawdzie nabór do przedszkoli zakończył się w marcu, ale do wykorzystania pozostało jeszcze 48 wolnych miejsc. Oznacza to, że rodzice, którzy dotychczas nie zdecydowali o zapisaniu dziecka do przedszkola, nadal mogą to zrobić. Po 15 miejsc mają dwa przedszkola w Pawłowicach ("W Modrzewiowym Ogrodzie" i PP1), siedem miejsc czeka w zmodernizowanym przedszkolu w Warszowicach i 11 w Krzyżowicach. Wyczerpany limit mają jedynie przedszkole w Pielgrzymowicach i w Golasowicach. Zainteresowani rodzice mogą zgłosić się bezpośrednio do wybranej placówki.

Wszystkie publiczne przedszkola w gminie Pawłowice są bezpłatne, a rodzice ponoszą tylko koszt tzw. wkładu do kotła, jeżeli zdecydują się korzystać z posiłków (śniadania, obiady, podwieczorki). We wszystkich przedszkolach dzieci uczą się też języka angielskiego.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Przedszkole nr 1 w Pawłowicach" podaj