Gorące tematy

• 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 5596

Zawodnicy AQUATICI z 49 medalami na Mistrzostwach Śląska!

Podczas Mistrzostw Śląska w Pływaniu zawodnicy AQUATICI Pawłowice pokazali swoją doskonałą formę i przygotowanie, dzięki którym zdobyli aż 49 medali!

Zawodnicy AQUATICI z 49 medalami na Mistrzostwach Śląska! - 11.2020 · fot. UG Pawłowice

Zawody zorganizował Śląski Okręgowy Związek Pływacki. Z powodu licznych obostrzeń pływacy rywalizowali na różnych basenach w różnych miejscowościach, czy to w Dąbrowie Górniczej, czy w Gliwicach. Daty zawodów również były rozłożone w czasie, w ten sposób, że w różnych dniach startowały różne grupy wiekowe. Pierwsze konkursy dla najmłodszych zawodników, zorganizowano już końcem października, natomiast ostatnie zawody dla starszych roczników, odbyły się w zeszłą sobotę - 14 listopada.

Zawodnicy UKS Aquatica mierzyli się z klubami z całego Śląska i wypadli genialnie! Niektórzy z nich zdobyli po kilka medali (w różnych stylach i na różnych dystansach). Medalistami zostali: Miłosz Pietrzak, Hanna Krzowska, Maja Czakon, Larysa Habarta, Małgorzata Gorgosz, Łukasz Gorgosz, Mateusz Kałuża, Maksymilian Kurpis, Anna Wątroba, Bartosz Lipus, Marcin Uryga, Milena Koral, Patrycja Janus, Bartłomiej Dudkowiak. Sztafeta AQUATICI zajęła trzykrotnie pierwsze miejsce. Dodatkowo Łukasz Gorgosz zdobył tytuł najlepszego zawodnika wśród chłopców w wieku 14 lat!

Mimo trudnego roku, w którym były i przerwy w treningach i ograniczona ilość organizowanych zawodów, pawłowiccy pływacy okazali się doskonale przygotowani i zdeterminowani. Obecnie młodzież przygotowuje się do Mistrzostw Polski, które mają odbyć się w grudniu.