pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Gorące tematy

  • 5 września 2021
  • 12 września 2021
  • wyświetleń: 6267

[ZDJĘCIA] Industriada w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli popularna Industriada, zawitało tradycyjnie do Pszczyny, a dokładnie do Muzeum Prasy Śląskiej! Hasło Motywem przewodnim tegorocznej edycji było hasło "Technika. To Was zaskoczy". Zainteresowanie wydarzeniem było olbrzymie. W licznych warsztatach i zajęciach udział wzięło kilkaset osób.

Industriada w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie - 11.09.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


- Industriada to wspaniałe wydarzenie, które pozwala promować niezwykłe i znamienite miejsca na mapie Górnego Śląska. Odbyło się już po raz dwunasty. Cieszę się, że Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie i Towarzystwo Miłośników Ziemi pszczyńskiej kolejny raz zaangażowały się w organizację święta Szlaku Zabytków Techniki i że cieszyło się ono taką popularnością - mówi zastępca burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok.

W sobotę Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie odwiedzili nie tylko mieszkańcy Pszczyny i okolic, ale również wielu turystów, którzy przyjechali do naszego miasta, by wziąć udział w wydarzeniu i lepiej poznać historię prasy i druku. Wśród odwiedzających byli mieszkańcy Katowic, Bielska-Białej, Rybnika oraz Jastrzębia-Zdroju.

Uczestnicy mogli nie tylko poznać niezwykłe urządzenia i zbiory znajdujące się w obiekcie przy ulicy Piastowskiej, ale przede wszystkim wziąć udział w arcyciekawych pokazach oraz warsztatach: kaligraficznych, introligatorskich i kreatywnych. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda proces ręcznego czerpania papieru czy podejrzeć jak tworzy się książki. Nie zabrało też oczywiście pamiątkowych upominków.

ab, ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj