pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 12880

29-latek zasłabł na ulicy. Przeżył dzięki interwencji policjantów

W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie zgłosiła się kobieta chcąca podziękować funkcjonariuszom, którzy, jak określiła, uratowali życie jej synowi. Mężczyzna dzięki szybkiej reakcji policjantów, trafił do szpitala pod fachową opiekę lekarzy.

funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż.szt. Łukasz Nachlik oraz st.post. Marek Then
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż.szt. Łukasz Nachlik oraz st.post. Marek Then · fot. KPP Pszczyna


Kilka dni temu funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż.szt. Łukasz Nachlik oraz st.post. Marek Then, interweniowali na terenie Pszczyny wobec młodego mężczyzny leżącego na chodniku. Policjanci usiłowali nawiązać kontakt z 29-latkiem. Ten jednak nie był w stanie nic powiedzieć, a jego oddech był prawie niewyczuwalny. Mundurowi natychmiast powiadomili służby medyczne. Ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i do przybycia zespołu pogotowia monitorowali jego funkcje życiowe.

W niedługim czasie po zdarzeniu do jednostki policji zgłosiła się matka mężczyzny. Kobieta chciała wyrazić wdzięczność dla interweniujących policjantów. Jak się okazało, jej 29-letni syn wyszedł z domu, aby wyrzucić śmieci. W tym czasie źle się poczuł i stracił przytomność. Jak ustaliła z lekarzem, liczyła się każda minuta, gdyż życie jej syna było zagrożone. Tylko dzięki szybkiej reakcji i empatii mundurowych mężczyzna przeżył.

Wzruszona kobieta wystosowała także pisemne podziękowania na ręce komendanta: "(..) Składam ogromne podziękowania dla Panów Policjantów za ich zaangażowanie, fachową pomoc, szybką interwencję oraz wsparcie dla syna i mojej rodziny. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Każda minuta decydowała o jego życiu(...)"

Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym służby. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Jednym telefonem możemy uratować czyjeś życie. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury i bardzo szybko może dojść do wychłodzenia się organizmu.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.