pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 16047

Graficy z PZS nr 1 wygrali pracownię komputerową dla szkoły!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W konkursie plastyczno-cyfrowym Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie! uczniowie klasy 3 Technikum- technicy grafiki i poligrafii cyfrowej pod opieką nauczycielki Teresy Wilczek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową dla szkoły (16 laptopów + szafa do ich przechowywania). Przewidziano również nagrody dla uczniów i nauczyciela, które zostaną wręczone na uroczystej gali we wrześniu w Warszawie.

Konkurs plastyczno-cyfrowy "Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!" zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej.

Uczniowie w siedmioosobowej grupie pod nazwą "Bemowcy" na potrzeby konkursu "Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!" wykonali projekt strony internetowej. W grupie młodych grafików znaleźli się: Zofia Wojciech, Renata Błaut, Weronika Sakrajecka, Martyna Wilk, Bartosz Wesołek, Tobiasz Grzywa, Sebastian Gwóźdź. Koordynatorem drużyny została Teresa Wilczek.

W nagrodzonej pracy zastosowano kolaż, rysunek na tablecie, fotografię cyfrową wykonaną przez uczniów wielobarwną oraz czarno-białą, szkice odręczne, które poprzez digitalizację przekształcono w grafikę cyfrową, fotomontaż w którym zastosowano efekty graficzne.

Projekt strony umieszczono na darmowym serwerze i można ją oglądać pod adresem: funduszenorweskie.bitrix24.site/

Zainteresowanie konkursem okazało się nadspodziewanie duże. Na konkurs wpłynęło aż 2389 prac! W związku z wysokim poziomem i ogromnym zainteresowaniem konkursem organizatorzy podejmą starania o przyznanie dodatkowej puli nagród i wyróżnień - decyzja w tej sprawie zostanie przedstawiona we wrześniu.

Mamy nadzieję, że pozostałe zespoły PZS nr 1 zostaną również nagrodzone.

Graficy z PZS nr 1 wygrali pracownię komputerową dla szkoły

źródło: PZS nr 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj