pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 23 lipca 2021
  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 4774

[FOTO] Nowa sala gimnastyczna czeka na powrót uczniów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach" podaj

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach zakończyły się prace związane z budową nowej, większej sali gimnastycznej oraz przebudową biblioteki, do której prowadzi osobne wejście.

Nowa sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach - 07.2021 · fot. UG Pawłowice


Nowa sala gimnastyczna ma wymiary 23 na 12 metrów, a obok niej powstały nowe pomieszczenia, będące zapleczem sportowym i sanitarnym.

W sali gimnastycznej położono nowy parkiet, zamontowano nowe wyposażenie m.in. drabinki, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej. Okna zabezpieczono siatką, natomiast sufit, wyposażony został w system eckophonu, co oznacza, że tłumiony jest dźwięk, dzięki czemu zwiększy się komfort użytkowania sali. Zewnętrzna elewacja, podobnie jak szkoła, jest pomalowana w biało-żółto-czerwone kolory.

Na przebudowie zyskała też biblioteka, która dysponuje większą przestrzenią i czeka na regały z książkami. Zagospodarowano teren wokół szkoły, zbudowano chodnik w kierunku ul. Sienkiewicza i powiększono przyszkolny parking. Przed rozpoczęciem roku szkolnego pozostały do wykonania odbiory techniczne przez nadzór budowlany, straż i sanepid. Koszt inwestycji realizowanej przez firmę Faktoria AB Sp. z o.o. z Golasowic wyniósł 2,5 mln zł.

Wymienione wyżej prace są II etapem kompleksowego zadania polegającego na rozbudowie golasowickiej placówki. Zakończony w zeszłym roku I etap prac polegał m.in. na rozbudowie szkoły o klasy do nauki chemii i fizyki z dygestorium przeznaczonym do bezpiecznego prezentowania doświadczeń chemicznych. Wówczas też dostosowano klatkę schodową do wymogów przeciwpożarowych. Prace zewnętrzne polegały na odmalowaniu elewacji budynku i wymianie pokrycia dachowego.

W ramach dwóch innych zadań, trwa przebudowa ul. Sienkiewicza wraz z budową dodatkowych miejsc parkingowych, co pozwoli zmienić i usprawnić organizację ruchu wokół szkoły, a w samym budynku modernizowana jest kotłownia. Prace zakończą się za kilka tygodni.

W galerii zdjęcia przebudowanej sali gimnastycznej, pomieszczeń bibliotecznych oraz zewnętrznej elewacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach" podaj