pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 1627

[ZDJĘCIA] Klubowicze z Diablaka w sobotę zdobyli Giewont

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

24 lipca odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Tym razem pogoda sprzyjała turystom i po lekkiej modyfikacji pierwotnego planu udało się zrealizować ciekawa trasę, zdobywając cel wycieczki czyli Giewont (1894m n.p.m.).

Giewont z DIABLAKiem - 24.07.2021 · fot. KST Diablak


Turyści wędrówkę rozpoczęli w Murowanicy, skąd przez Kuźnice dotarli do Schroniska PTTK na Hali Kondratowej. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się dalsza część drogi na Giewont, który zdobyty został po wcześniejszym przejściu przez Kondracką Przełącz (1725m n.p.m.) i Wyżnią Kondracką Przełęcz (1765m n.p.m.). Samo przejście ostatniego, jednokierunkowego odcinka trasy na Giewont sprawiło turystom wiele frajdy i dostarczyło nowych doświadczeń.

Ten fragment trasy zaopatrzony jest w sztuczne ułatwienia - łańcuchy i klamry. Elementy te występują zarówno na wejściu, jak i na zejściu ze szczytu. Na szczycie turyści mieli możliwość odpocząć, ponapawać się tatrzańskimi panoramami, które dodatkowo omówiła prowadząca grupę Pani Justyna (przewodnik tatrzański). Po zejściu na Wyżnią Kondracką Przełęcz grupa rozpoczęła wędrówkę w kierunku Przełęczy w Grzybowcu (1310m n.p.m.), by ostatecznie trasę zakończyć przejściem przez Dolinę Strążyską.

Całość trasy liczyła 13 km i 1035m sumy przewyższeń. W czasie wycieczki turyści mieli możliwość skorzystania także z oferty gastronomicznej obiektów znajdujących u wylotu Doliny Strążyskiej. Całość wędrówki prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Panią Justynę, która z jednej strony dbała o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywała cenne informacje krajoznawcze, historyczne oraz geograficzne - dziękujemy!

Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Zachodnich. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
01.08.2021r. - Jura Krakowsko - Częstochowska,
06.08.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej,
08.08.2021r. - Termy w Chochołowie + Zakopane
21.08.2021r. - wycieczka w Tatry - Kasprowy Wierch i Goryczkowe Czuby
22.08.2021r. - wycieczka w Gorce - Turbacz
29.08.201r. - wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,
05.09.2021r. - wycieczka Beskid Żywiecki - wschód słońca na Babiej Górze.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "24 lipca odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Tym razem pogoda sprzyjała turystom i po lekkiej modyfikacji pierwotnego planu udało się zrealizować ciekawa trasę, zdobywając cel wycieczki czyli Giewont (1894m n.p.m.)." poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać!

KST Diablak / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj