• 2 marca 2017
  • wyświetleń: 2836

LS: Szlagier dla Arkadii

Szlagierowym pojedynkiem 11. kolejki w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice było spotkanie Korfantego Devils z Arkadią. Po meczu zespoły zamieniły się miejscami w tabeli.

12. seria spotkań rozpoczęła się od spotkania sąsiadów z tabeli: Gilowic i drugiej ekipy Pszczyńskich Żubrów. Było to spotkanie typu "set za set". Zespoły wygrywały poszczególne partie na przemian, więc o rozstrzygnięciu końcowym musiał decydować tie-break. Ten zakończył się wygraną Żubrów, dzięki czemu wygrali całe spotkanie 3:2.

Gilowice Team - Pszczyńskie Żubry II 2:3 (23:25, 25:18, 19:25, 25:20, 10:15)
MVP meczu: Maciej Woźnica (Pszczyńskie Żubry II)

Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisali gracze KM&BM. Tym razem ekipa Krzysztofa Pławeckiego ograła 3:0 Pszczyńskie Żubry. Liderzy rozgrywek mają niemal zapewnione pierwsze miejsce na zakończenie rundy zasadniczej. Klucz do tego, żeby to stało się faktem leży przy spotkaniu KM&BM z Arkadią, które zostanie rozegrane w najbliższej kolejce.

KM&BM Pszczyna - Pszczyńskie Żubry 3:0 (25:18, 25:15, 25:18)
MVP meczu: Jarosław Szyszka (KM&BM)

Chociaż w pierwszym secie meczu Antistress z LO Chrobry lepsi okazali się "Licealiści", to zwycięzcą okazali się gracze z Brzeszcz. Drużyna Przemysława Łaty wygrała 3:1.

[b]Antistress Brzeszcze - LO Chrobry Pszczyna 3:1 (19:25, 25:19, 25:18, 25:19)

MPV meczu: Bartłomiej Jabłoński (Antistress)

Szlagierowo zapowiadało się spotkanie Korfantego Devils z Arkadią. Na przeciw siebie stanęła 2. i 3. drużyna w klasyfikacji. Ze zwycięstwa cieszyli się tyszanie, którzy wygrali 3:1 i dzięki temu przeskoczyli w tabeli rywali ze Strumienia.

Korfantego Devils Strumień - Arkadia Tychy 1:3 (26:24, 20:25, 21:25, 25:27)
MVP meczu: Daniel Chemicz (Arkadia Tychy)

5 marca w hali POSiR w Pszczynie zostanie rozegrana 12. kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.