pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 9 lipca 2020
  • wyświetleń: 4220

Ponad 200 tys. dofinansowania na modernizację Orlika przy POSiR-ze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Powiat Pszczyński pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 216 tys. zł na kompleksową modernizację nawierzchni boiska Orlik przy POSiR w Pszczynie wraz z wymianą oświetlenia.

Orlik
Ponad 200 tys. dofinansowania na modernizację Orlika przy POSiR-ze · fot. Powiat


Szacowany koszt inwestycji to ponad 430 tys. zł. Połowę kwoty powiat pszczyński pozyskał w ramach programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020" prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. W środę, 8 lipca na stronie ministerstwa opublikowano pierwsze rozstrzygnięcia w ramach tegorocznej edycji programu. Pozostała kwota potrzebna do realizacji zadania pochodzić będzie z budżetu powiatu.

We wtorek, 7 lipca nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy zadania. Propozycje złożyło sześciu oferentów. Przetarg zostanie rozstrzygnięty jeszcze w lipcu. - Kompleks sportowy "Moje Boisko - Orlik 2012", który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hali POSiR w Pszczynie został wybudowany w 2008 roku. Nawierzchnia jest wyeksploatowana, dlatego jej wymiana jest konieczna - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Nawierzchnia Orlika przy POSiR-ze · fot. Powiat


W ramach inwestycji planowany jest m.in. demontaż starej nawierzchni z trawy syntetycznej i granulatu, przygotowanie nawierzchni i wyrównanie istniejącej podbudowy, profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej i wklejanie linii boiskowych wraz z zasypką oraz wymiana źródła światła istniejącego oświetlenia na energooszczędne LED.

Przypomnijmy, że w skład kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" wchodzi m.in. boisko piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 60x30 m. Odbywają się tutaj treningi i rozgrywki, prowadzone są lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne oraz organizowane są imprezy sportowo-rekreacyjne. Obiekt jest ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich grup.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj