pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 4809

Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

8. miejsce zdobyły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej.

Siatkarki z POSiR-u na Mistrzostwach Polski
8. miejsce zdobyły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej


Turniej finałowy Mistrzostw Polski został rozegrany w dniach 24-25 lipca w Obornikach Śląskich. Wzięło w nim udział 16 najlepszych zespołów. W tym gronie były również siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda.

Żeby zagrać w finale pszczynianki przeszły trzyetapową drogę eliminacyjną. Rozpoczęły je Półfinałem Mistrzostw Śląska na boisku plażowym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, podczas którego zajęły 4. miejsce. Dzięki temu awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Śląska w Mysłowicach, podczas których zdobyły brązowy medal i przepustkę do Półfinału Mistrzostw Polski. Turniej ten był rozgrywany w Obornikach Śląskich, a pszczynianki zajęły 7. miejsce co premiowało grą w ścisłym finale.

Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! · fot. FB/SMS Oborniki Śląskie


Sam udział w finale był już sporym wyróżnieniem dla siatkarek z Pszczyny, ale Martyna Witczak i Paulina Duda nie poprzestały tylko na samym udziale. Nasze siatkarki znakomicie prezentowały się w Obornikach Śląskich. Na początek para UKS Centrum przy POSiR Pszczyna pokonała 2:0 Ares Nowa Sól. W kolejnym meczu Martyna i Paulina uległy 0:2 dobrze znanej parze z Żywca. Dzięki wygranej 2:1 nad reprezentantkami MOS Wola Warszawa podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zapewniły sobie grę w "ósemce". Kolejne spotkanie z wicemistrzyniami województwa opolskiego zapewniał miejsce w "szóstce". Siatkarki z Pszczyny po zaciętym spotkaniu przegrały jednak w tie-break'u i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 8. miejscu.

Gratulacje dla zawodniczek: Martyny Witczak i Pauliny Dudy oraz trenerki Agnieszki Szczypki!

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej, Oborniki Śląskie 24-25 lipca 2020 roku
Martyna Witczak/Paulina Duda - Oliwia Trznadel/Zuzanna Suska (UKS Ares Nowa Sól) 2:1 (21:19, 14:21, 15:8)
Martyna Witczak/Paulina Duda - Oliwia Caputa/Wiktoria Matusik (TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec) 0:2 (16:21, 17:21)
Martyna Witczak/Paulina Duda - Aleksandra Dalach/Patrycja Kabala (UMKS MOS Wola Warszawa) 2:1 (19:21, 21:15, 15:9)
Martyna Witczak/Paulina Duda - Magdalena Rudy/Marta Madziała (ECO Uni Opole) 1:2 (22:20, 19:21, 7:15).

Klasyfikacja:
1. Martyna Bielak/Julia Radelczuk (UKS Tempo Chełm)
2. Oliwia Caputa/Wiktoria Matusik (TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec)
3. Anna Sitek/Aleksandra Wróbel (MUKS Pasek Będzin)
...
8. Martyna Witczak/Paulina Duda (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna).

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj