pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 13 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3646

Zawodniczka UKS Centrum na zgrupowaniu reprezentacji Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Martyna Witczak, zawodniczka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski minikadetek, które odbywa się w Szczyrku.

Zawodniczka UKS Centrum na zgrupowaniu reprezentacji Polski · fot. Marcin Wrześniacki, Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze


Ostatnie tygodnie są dla Martyny Witczak niezwykle udane. Najpierw w parze z Pauliną Dudą, reprezentując UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Potem z Pauliną zaliczyła bardzo dobry turniej w finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zostały sklasyfikowane na 7. miejscu.

Następne sukcesy Martyna odniosła już na arenie reprezentacyjnej. W lipcu 14-letnia siatkarka uczestniczyła w akcji szkoleniowej Kampy 2020 stanowiącej kolejny z etapów naborowo-selekcyjnych do kadry Polski U-14/U-14. W kampie, który firmowany jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej i Siatkarskie Ośrodki Szkolne, wzięły w sumie udział 42 zawodniczki z całej Polski. W trakcie zgrupowania wszystkie młode siatkarki zostały podzielone na pięć zespołów, które wzięły udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Martyna Witczak zagrała w zespole, który przybrał nazwę... Centrum (pozostałe drużyny to: Północ, Południe, Wschód i Zachód) i jak się okazało ekipa ta triumfowała w zmaganiach z kompletem czterech zwycięstw. Co więcej, Martyna Witczak została wybrana MVP tych prestiżowych w siatkówce młodzieżowej zmagań!

Zawodniczka UKS Centrum na zgrupowaniu reprezentacji Polski
Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski · fot. Marcin Wrześniacki, Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze


Znakomita forma w czasie lipcowego zgrupowania dała zawodniczce UKS Centrum przy POSiR Pszczyna przepustkę do 18-osobowej kadry Polski minikadetek na sierpniowe zgrupowanie w Szczyrku! W czasie zgrupowania nasza reprezentacja zagra dwa oficjalne spotkania z rówieśniczkami z Czech (14 i 15 sierpnia).

Całe środowisko Uczniowskiego Klubu Sportowego "Centrum" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie jest dumne z dotychczasowych osiągnięć Martyny Witczak. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w dalszym sportowym rozwoju. Trzymamy kciuki!

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj