pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 2854

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Badmintonie: po pierwszym turnieju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W niedzielę 11 października, rozegrany został pierwszy turniej badmintonowego Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w sezonie 2020/21. Udział wzięło 56 zawodników i zawodniczek!

Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Badmintonie 2020 - pierwszy turniej - 11.10.2020 · fot. POSiR Pszczyna


Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Badmintonie składa się z czterech turniejów. Zawody organizowane są przez UKS Plesbad Pszczyna w partnerstwie z: Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Rywalizacja toczy się w pięciu kategoriach dziecięco-młodzieżowych (U-9, U-11, U-13, U-15, U-18) oraz dwóch dorosłych (masters, amatorzy).

W pierwszym turnieju Grand Prix udział wzięło 56 zawodników i zawodniczek, którzy pochodzili głównie z Pszczyny (powiatu i gminy). Badmintoniści przyjechali także z Wielkopolski (UKS Tornado Baranów), Krakowa, Bierunia i całego Śląska. Jak przyznaje trener z klubu UKS Plesbad Pszczyna, obsada z powodu pandemii nie była zbyt liczna, za to mecze były bardzo wyrównane i zacięte - najbardziej w kategorii amatorów kobiet i mężczyzn.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Hanna Zemla oraz Mateusz Podedworny (kategoria U-9), Nikola Kokot oraz Marcel Kmieciński (kategoria U-11), Hanna Stachera oraz Mateusz Podedworny (kategoria U-13), Natalia Witkowska oraz Damian Zimnol (kategoria U-15), Jan Kapera oraz Kinga Król (kategoria U-18).

W kategorii Masters zwyciężył Dawid Kieloch, a najlepszymi badmintonistami amatorami zostali Angelika Staszik i Robert Borszcz.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a najlepsi medale i vouchery do restauracji Piano Nobile.

Wyniki do pobrania pod linkiem:
Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Badmintonie - wyniki pierwszego turnieju.

A już 8 listopada odbędzie się drugi turniej GP Ziemi Pszczyńskiej, który będzie połączony z obchodami Święta Niepodległości. Podczas zawodów odbędą się także gry podwójne.

Organizatorzy: UKS Plesbad Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Partnerzy: Urząd Miejski w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Piano Nobile, pless.pl, dwutygodnik Nowe Info.

ar / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj