pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 października 2020
  • 31 października 2020
  • wyświetleń: 4381

4. Bieg "Śladami Żubra" dla dużych i małych. Zawodnicy wesprą Maciusia

19 grudnia w Studzienicach odbędzie się już czwarta edycja Biegu "Śladami Żubra", organizowana przez Stowarzyszenie Sportowe "Aktywna Pszczyna".

3 Bieg Śladami Żubra w Studzienicach - punkt foto w lesie w czasie biegu - 28.12.2019 r.
3 Bieg Śladami Żubra w Studzienicach - punkt foto w lesie w czasie biegu - 28.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W ramach imprezy przeprowadzona zostanie rywalizacja dla najmłodszych podczas 2. Biegu Żubrzyka oraz klasyfikacja, która z entuzjazmem została przyjęta przez uczestników - 2. Nieoficjalne Mistrzostwa Śląska w Crossie. Nie zabraknie również klasyfikacji drużynowych. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną lub dwie pętle 6 km, w zależności od wybranego dystansu. Rywalizacja odbędzie się zarówno dla biegaczy, jak i nordic walking.

- W związku z panująca sytuacją epidemiologiczną, godziny startów będą zależne od wybranego dystansu. W przypadku zaostrzenia przepisów dotyczących ilości uczestników, planujemy starty uczestników tzw. "falami" tak, aby organizacja imprezy przebiegała zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa uczestników oraz przepisami sanitarnymi - zapowiada Tomasz Opuchlik, prezes Aktywnej Pszczyny.

Podczas zapisów każdy uczestnik ma możliwość wykupienia cegiełki charytatywnej w wybranym nominale. Dochód ze sprzedaży w 100% zostanie przeznaczony dla nieMałego Wojownika - Maciusia Cieślika z Jankowic, na zakup najdroższego leku świata. Ponadto organizatorzy przeznaczają dodatkowo część z opłaty wpisowej na ten cel.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny, natomiast patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach oraz portal pless.pl.

Więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia: oraz na Facebooku.

bieg śladami żubra

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.