• 12 grudnia 2020
  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 8477

Mieszkanka powiatu podwójną Mistrzynią Polski w pływaniu

W niedzielę zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w Lublinie, na których mieszkanka naszego powiatu - Zuzanna Famulok, odniosła wielki sukces.

Mieszkanka naszego powiatu Mistrzynią Polski w pływaniu
Mieszkanka naszego powiatu Mistrzynią Polski w pływaniu · fot. sport.lublin.eu

W pierwszym dniu zawodniczka klubu Unia Oświęcim z niesamowitą przewagą wygrała złoto na dystansie 400m stylem zmiennym kobiet z czasem 4.41.09 - jest to najlepszy wynik uzyskany w tym roku w kraju. Srebrny medal zdobyła na dystansie 100m stylem motylkowym, łamiąc barierę jednej minuty (59.90). Na podium za zajęcie drugiego miejsca w sztafecie 4x200m stylem dowolnym stanęła wspólnie z koleżankami z klubu (Klimek, Nowak, Dębowska).

Drugi dzień zawodów okazał się równie owocny. Zuzanna nie dała szans rywalkom wygrywając wyścig na 200m stylem zmiennym, pobijając przy tym swój życiowy rekord.

W trzecim dniu passa nie opuściła zawodniczki. Ponownie stanęła na podium zdobywając wicemistrzostwo na dystansie 200m stylem motylkowym (2.14.92) oraz osiągając trzecie miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym (1.03.66).

Wielokrotna Mistrzyni Polski Juniorów już w środę po raz pierwszy spróbuje swoich sił na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie. Transmisję na żywo można zobaczyć na stronie megatiming.pl lub w serwisie YouTube.