pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 16 marca 2021
  • wyświetleń: 5139

Reprezentacja Polski z Martyną Witczak w roli kapitana 2. na Łotwie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

2. miejsce zajęła reprezentacja Polski U-16 z Martyną Witczak z Goczałkowic-Zdroju w roli kapitana w Mistrzostwach Europy Wschodniej.

Martyna Witczak reprezentacja EEVZA
Martyna Witczak w czasie turnieju na Łotwie pełniła funkcję kapitana reprezentacji Polski · fot. archiwum rodzinne Martyny Witczak


Polki zdecydowanie zwyciężyły w rozgrywkach grupowych. Podopieczne trenera Artura Wójcika wygrały po 3:0 z Łotwą, Białorusią i Litwą. W finale rozgrywek Polki mierzyły się z Rosją, które również z takim samym bilansem zwyciężyły w drugiej grupie. Dysponujące świetnymi warunkami fizycznymi Rosjanki w finale imprezy zwyciężyły 3:0 (25:21, 25:23, 25:21), tym samym wywalczyły przepustkę na lipcowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Polki szansy na awans szukać będą podczas majowych kwalifikacji, ale wicemistrzostwo Wschodnioeuropejskiej Federacji Siatkówki należy ocenić pozytywnie.

Dla reprezentacji z rocznika 2006 były to pierwsze oficjalne rozgrywki, a przez pandemię zespół praktycznie nie rozgrywał międzypaństwowych meczów towarzyskich, stąd też na turniej wyjeżdżano trochę w ciemno.

Martyna Witczak reprezentacja EEVZA2
Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Europy Wschodniej · fot. archiwum rodzinne Martyny Witczak


W czasie turnieju, który rozgrywany był w łotewskim mieście Dyneburg, funkcję kapitana polskiej reprezentacji pełniła Martyna Witczak. To olbrzymie wyróżnienie wychowanki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Martynie życzymy zdrowia, powodzenia w rozgrywkach klubowych o Mistrzostwo Polski i udziału z reprezentacją na Mistrzostwach Europy.

BM / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj