pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 299

MUKS "Gilus" drużynowym zwycięzcą zawodów pływackich!

Już po raz szósty Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,GILUS’’ w Gilowicach był pomysłodawcą i głównym organizatorem Wiosennych Zawodów Pływackich, które przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zostały rozegrane 22 maja na pływalni w Woli.

Na starcie pojawiło się 300 zawodników z 18 klubów: CSIR MOS Dąbrowa Górnicza, Galicja Kraków ,Klub Pływacki H2O Jastrzębie-Zdrój, KS ,,Górnik'' Sosnowiec, KS Górnik Radlin, KS Piątka Chorzów, KS Victoria Zawiercie, MKS Pałac Młodzieży Katowice, PTS "JANOSIK" Bielsko-Biała, UKS "Salmo Żory", UKS ,,ONDRASZEK'' Bielsko-Biała, UKS AQUA TEAM Mikołów, UKS Aquatica Pawłowice, UKS DRAGON Będzin, UKS ORKA Częstochowa, UKS Victoria Kozy, UKS Ósemka Oświęcim i MUKS "Gilus" Gilowice.

Młodzi pływacy rywalizowali w 7 grupach wiekowych w dziesięciu konkurencjach pływackich. Dzieci z kategorii 2011 i młodsi mieli do pokonania dystans 25 m czterema stylami oraz 50 m stylem dowolnym. Rocznik 2010 i starsi rywalizowali na dystansach 50 m czterema stylami i 100 m stylem dowolnym.

W zawodach MUKS "Gilus" Gilowice zdobył łącznie 22 medale w tym 6 złotych, 7 srebrnych, 9 brązowych. W klasyfikacji drużynowej MUKS GILUS Gilowice zajął pierwsze miejsce wyprzedzając na podium drużynę z H2O Jastrzębie-Zdrój oraz UKS Victorii Kozy.

MUKS GILUS gorąco dziękuję wszystkim osobą - miłośnikom i sympatykom pływania, za okazane wsparcie i zaangażowanie w organizację, sportową oprawę i właściwy przebieg zawodów. Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Miedźna Janowi Słonince i Przewodniczącemu Rady Gminy Miedźna Andrzejowi Kempnemu, Przewodniczącemu Komisji Kultury, Sportu i Młodzieży Rady Mateuszowi Moczulskiemu za uświetnienie zawodów i wręczanie medali i dyplomów dla najlepszych pływaczek i pływaków.

Komplet wyników znajduje się na: livetiming.pl/contests/regional/1, a fotorelacja na Facebooku Krytej Pływalni w Woli oraz Gminy Miedźna.

ar / pless.pl, źródło: GOSiR Miedźna zs. w Woli

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.