pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 6956

Jest decyzja - szybka kolej ominie gminę Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centralny Port Komunikacyjny" podaj

Szkody górnicze występujące na terenie gminy Pawłowice wskazano jako bezpośredni czynnik determinujący brak możliwości bezpiecznego poprowadzenia linii kolejowej łączącej południe kraju z Centralnym Portem Komunikacyjnym i Czechami oraz Słowacją.

Pociąg, szybka kolej
Jest decyzja - szybka kolej ominie gminę Pawłowice · fot. materiały prasowe / UG Pawłowice


Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. 19 listopada wystosował pismo do wójta gminy Franciszka Dziendziela, w którym poinformował o decyzjach odnośnie przebiegu linii kolejowej na odcinku Katowice - Jastrzębie-Zdrój - granica RP - Ostrawa.

Po uwzględnieniu uwag zgłoszonych przez gminę, a dotyczących ograniczeń związanych ze szkodami górniczymi i ich wpływem na projektowaną infrastrukturę kolejową zdecydowano, że warianty trasy przebiegające przez gminę Pawłowice nie będą brane pod uwagę w dalszych pracach analitycznych.

Przypomnijmy, że od marca trwały dyskusje o wyborze wariantów tras dla szybkich linii kolejowych, które mają połączyć południe kraju z Centralnym Portem Komunikacyjnym i zagranicznymi sąsiadami Polski - Czechami i Słowacją. W marcu bieżącego roku trwały konsultacje społeczne dokumentu dotyczącego rozbudowy układu komunikacyjnego w naszym kraju, w tym budowy nowych szybkich linii kolejowych. Jedna z nich, o numerze 170, miała przebiegać przez gminę Pawłowice, m.in. przez tereny mieszkalne w Golasowicach i Jarząbkowicach. Na spotkaniu zorganizowanym na początku sierpnia z przedstawicielami spółki CPK z Warszawy i samorządowcami, wójt gminy Franciszek Dziendziel zwracał uwagę na fakt, że jedynym możliwym do zaakceptowania wariantem poprowadzenia linii kolejowej jest trasa wzdłuż autostrady A1. Ostatecznie jednak zdecydowano, że szybka kolej ominie gminę Pawłowice.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Centralny Port Komunikacyjny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centralny Port Komunikacyjny" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.