pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • 27 listopada 2020
  • wyświetleń: 15905

Dzień Dobry TVN: 500 gramów i 6 mln zł - walka o życie Maciusia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

W czwartek, 26 listopada w programie Dzień Dobry TVN kilka minut czasu antenowego należało do Maciusia Cieślika i jego mamy. Ekipa telewizyjna zagościła w pszczyńskim parku, gdzie zrealizowano materiał mający na celu nagłośnienie zbiórki na leczenie (nie)Małego Wojownika z Jankowic.

Ddtvn
Kierowcy amerykańskich klasyków utworzyli przed zamkiem ogromne serce. W jego centrum znalazł się Maciuś Cieślik


Kierowcy amerykańskich klasyków utworzyli przed zamkiem ogromne serce. W jego centrum znalazł się Maciuś Cieślik - chłopiec, którego historia poruszyła serca wielu ludzi.

- Zmagamy się z rdzeniowym zanikiem mięśni oraz padaczką. Zbieramy potężne pieniądze na terapię genową, to jest ponad 9,5 mln zł. To jest szansa na życie, na przyszłość, na sprawność - mówiła w rozmowie z reporterką DD TVN Ewelina Czernecka, mama Maciusia.

Maciuś Cieślik z mamą w DD TVN · fot. UM Pszczyna


- My nie mamy czasu, ponieważ zmieniono kryterium podania terapii genowej z 21 kg na 13,5 kg. Maciuś waży już ponad 13 kg i to jest ostatni dzwonek, ostatnia szansa na to, żeby moje dziecko dostało ten lek. Codziennie przeżywamy ogromny koszmar związany z posiłkami. Maciuś ma specjalną dietę, jesteśmy pod jeszcze większą opieką dietetyków i lekarzy. Wszystkich bardzo proszę i błagam o to, żeby nam pomogli, bo to się dzieje naprawdę, to nie jest żaden film - zwróciła się do widzów mama chłopca.

Materiał Dzień Dobry TVN można zobaczyć TUTAJ.


Zbiórka na leczenie Maciusia prowadzona jest w serwisie SiePomaga.pl. Chłopca można wesprzeć także biorąc udział w licytacjach na Facebooku. Ponadto mieszkańcy powiatu - i nie tylko - organizują liczne akcje społeczne na rzecz Maciusia - więcej informacji znajdziecie w artykułach poniżej.Loading...


Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.