pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2829

Zameczek ma nowoczesne łazienki dla niepełnosprawnych

26 maja zakończyły się prace związane z remontem łazienek i przystosowaniem ich do potrzeb niepełnosprawnych dzieci w Zameczku w Rudołtowicach. Dzięki niezwykłej hojności Darczyńców i dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udało się wyremontować trzy łazienki oraz zamontować dwie specjalistyczne wanny przystosowane do pielęgnacji dzieci z porażeniami czterokończynowymi. Są one teraz niezwykle komfortowe, nowoczesne i bezpieczne.

łazienki w Zameczku w Rudołtowicach - remont


Koszty remontu w wysokości 121 189,46 zł zostały sfinansowane z wpłat darczyńców w kwocie 84 832,63 zł oraz z dofinansowania PFRON -36 356,83 zł. Środki na ten cel darczyńcy przekazywali od 2019 r. między innymi poprzez portal zrzutka.pl oraz w postaci wpłat darowizn na konto bankowe Zameczku.

- Nowe wanny niezwykle usprawniły proces kąpieli. Są one regulowane i mobile. Pracownik może dostosować wannę do swojej wysokości tak, aby kąpiel przebiegała w komfortowych warunkach zarówno dla dzieci jak i personelu - mówi Regina Koczy, opiekun dzieci w Zameczku.

- Dodatkowo łazienki wyposażone są w przestronny prysznic ze specjalnym wózkiem prysznicowych dla niepełnosprawnych. Dzięki temu kąpiel przebiega w sposób niezwykle sprawny i bezpieczny - dodaj pani Regina.

łazienki w Zameczku w Rudołtowicach - remont


Pracownicy Zameczku dziękują wszystkim za dobroć i okazane wsparcie finansowe!

Zameczek jest ośrodkiem dla dzieci i młodzieży do 25 roku życia. Prowadzi opiekę całodobową oraz dzienną nad osobami z głębokimi upośledzeniami. Obecnie swoją działalnością obejmuje dzieci w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami oraz z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Zapewnia edukację, leczenie i rehabilitację, opiekę i pielęgnację, żywienie i zakwaterowanie oraz transport dla dzieci wymagających dziennego i całodobowego pobytu.

Ośrodek mieści się w pałacyku z początków XVIII wieku. W otoczeniu znajduje się zabytkowy park, dom socjalny, plac zabaw, parking oraz pomieszczenia gospodarcze.

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.