pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1420

Ulica kwiatowa w Jarząbkowicach w przebudowie

Trwa przebudowa ul. Kwiatowej w Jarząbkowicach. Dobiega końca najbardziej uciążliwy dla mieszkańców etap prac związany z budową konstrukcji drogi.

Na zdjęciach ul. Kwiatowa w trakcie przebudowy
Na zdjęciach ul. Kwiatowa w trakcie przebudowy · fot. UG Pawłowice


Wykonano większość prace przygotowawczych m.in. prace ziemne, roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, położono dolą warstwę podbudowy, wykonano fundamenty pod słupy oświetleniowe. Obecnie powstaje górna podbudowa drogi i są kładzione krawężniki na ławach betonowych. Rozpoczynają się również prace związane z wykonaniem po obu stronach drogi poboczy o szerokości 0,75 m. Po jednej stronie pobocze będzie z kostki betonowej, a po drugiej - z kruszywa.

To największa inwestycja w sołectwie w bieżącym roku i jedna z największych inwestycji drogowych w gminie Pawłowice. Przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z DW 938 z odnogą w kierunku ul. Zawadzkiego oraz wybudowany nowy odcinek łączący się z istniejącą już asfaltową nawierzchnią ul. Kwiatowej.

Prace wykonuje firma BUD-ROL z Golasowic. Ich koszt przewidziano na 1.906.173,93 zł. Zakończenie inwestycji planuje się na koniec października 2021 r.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.